SSS / SIKÇA SORULAN SORULAR

 

SİTEYE NASIL ÜYE OLURUM?

 

Ana sayfada ve diğer tüm site sayfalarında; sağ üst bölümdeki KAYIT OL butonuna tıklayarak açılacak pencerede sadece AdSoyad ve E-Posta adresi bilgilerinizi doldurarak ve bununla birlikte bu üyelik hesabınıza giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirleyerek kolaylıkla siteye üye olabilirsiniz.

 

PUAN SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Sitedeki tüm ürünlerin dosya boyutlarına göre Puan olarak fiyatlandırıldığı bir yapı söz konusudur. İndirmek istediğiniz ürünü / ürünleri alışveriş sepetinize eklediğinizde ve kasaya doğru ilerlediğinizde Puan Kullan penceresi karşınıza çıkacaktır. Bu sekmeye tıkladığınızda görüntülenen Girilmesi Gereken Miktar sepetinizdeki ürünün / ürünlerin satın alınabilmesi için sahip olmanız gereken toplam Puan miktarı ifade etmektedir. Site ana sayfası ve diğer tüm site sayfalarının en alt bölümünde Puan satın alabileceğiniz güncel ve güvenilir satış noktaları yer almaktadır, dilediğiniz miktarda puanı dilediğiniz satış noktasından satın alabilirsiniz.

 

ÜYELİK AVANTAJLARI NELERDİR?

 

Her yeni üyeye alışveriş sepetine atacağı ürünlerin kasada ödemesinde kullanabileceği 400 Puan HEDİYE olarak tanımlanmaktadır. Ancak, üyelik hesabının gerçek kişi kullanıcı olması gözetilmekte, bu nedenle sistem tarafından öncelikle otomatik olarak her yeni üyelik hesabına 100 Puan tanımlanmakta, gerçek kişi kullanıcının varlığı saptandıktan sonra 300 Puan ise Admin tarafından manuel olarak tanımlanmaktadır.

 

BU SİTEDEKİ ÜRÜNLERİN ANA VE ORTAK ÖZELLİKLERİ NEDİR?

 

Bu sitedeki tüm ürünler gerçek DVD format ve kalitesinde; menü, dublaj, ses, altyazı, özel seçenekler, fragman vb. orijinal DVD baskısının tüm içeriğine sahip olan ürünlerdir. Bir kısım ürünler ise orijinal bir baskıları hiç olmadığından Özel DVD açıklamasıyla aynı format ve kalitede hazırlanarak veya temin edilerek sunulmaktadır. Disk kalıbı, yani imaj dosya içerisinde VIDEO_TS ve AUDIO_TS dosyaları bulunur. 720p gerçek DVD format ve kalitesindeki iso disk kalıbı dosyasını, rar uzantılı sıralı ve parçalı daha küçük boyutlu dosyalar halinde kullanmakta olduğunuz internet tarayıcınız üzerinden sırasıyla, direk olarak ve kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

İNDİRME YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

 

Satın alma sonrasında İndirilebilir Ürünlerim sayfanızda görüntüleyebileceğiniz dosya parçalarının yanlarındaki İNDİR butonlarına tıklayarak, her bir parçayı hali hazırda kullandığınız tarayıcı vasıtasıyla direkt olarak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Önemle belirtiyoruz ki, her bir dosya parçası için azami 2’şer kere bu butonlara tıklama hakkınız bulunmaktadır, 2 tıklamadan sonra ise o ilgili dosya listenizden otomatik olarak silinmektedir. Dolayısıyla, internet bağlantınızda oluşabilecek anlık kopmalar veya bağlantı hatalarınızdan olumsuz etkilenmemeniz ve hak kaybına uğramamanız için herhangi bir rar parçasının indirmesi tamamlanmadan diğerlerini başlatmamanızı, tüm rar parçalarını sırasıyla ve teker teker indirmenizi öneriyoruz. Tek tıklamanız ile bir dosya parçasının başarılı olarak inmesi tamamlandıktan sonra eğer o dosyayı listenizde görmek istemiyorsanız, ikinci kere indirmesini başlatıp başlattığınız yeni indirmeyi iptal ederek o dosyanın listenizden silinmesini de sağlayabilirsiniz; yani kısaca listenizi bu şekilde temizlemeniz mümkündür. Ayrıca yine önemle belirtiyoruz ki, Internet Download Manager vb. otomatik indirme programları da devre dışı bırakılmalı ve kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

İNDİRDİĞİM RAR DOSYA PARÇALARINDAN ISO BİÇİMLİ DOSYAYI NASIL OLUŞTURURUM?

 

Bir dosyaya ait tüm rar uzantılı parçalar bilgisayarınıza indikten sonra, aynı klasör içerisindeki bu parçalardan part1.rar üzerinde sağ tıklayarak Dosyaları Çıkart sekmesine tıklayıp, o ürüne ait site sayfasında Şifre (.rar) altında görüntülenebilen şifreyi kullanarak iso uzantılı kalıp dosyanızın rar dosya parçalarından oluşmasını bekleyin. Eklemek gerekir ki, söz konusu şifreler Sipariş Geçmişi sayfasında Sipariş Bilgileri bölümünde de görüntülenebilmektedir.

 

ISO UZANTILI DOSYAYI NASIL KULLANABİLİRİM?

 

DVD ISO dosyası, bir DVD-ROM’ un tüm içeriğinin tek bir imaj dosyasıdır. Bu imaj dosyası ise diskin tüm içeriğinin byte byte kopyalanmış halidir.

 

ISO dosyası açma işlemi birkaç şekilde yapılabilir:

 

Bunlardan ilki; iso dosyası üzerine sağ tıklayıp WinRarWinZip7-Zip gibi bir programla doğrudan doğruya dosya içeriğine, yani VIDEO_TS ve AUDIO_TS dosyalarına ulaşmaktır.

 

Diğer bir yöntem; Daemon Tools LiteAlcohol 120%, ImgBurn gibi iso açma programlarıdır diyebiliriz. Bu türden programlar bilgisayarınızda birden fazla sanal sürücü oluşturabilmenize imkan veren programlardır. Bunlar sayesinde bilgisayarınızda optik bir DVD-ROM sürücüsü hiç olmasa dahi, iso uzantılı disk imajlarını / görüntülerini açmanız mümkün olabilmektedir. Yine uygun izleme programları vasıtasıyla, örneğin Windows Media PlayerDVDFab Media PlayerVLC Media Player gibi programlar vasıtasıyla; iso dosyayı bilgisayarınızda çalıştırarak medya içeriğini görüntüleyebilmeniz söz konusu olabilmektedir.

 

Bir diğer yöntem ise yine uygun bir takım programlar, örneğin Nero Burning ROMDVDFabAlcohol 120%, ImgBurn gibi programlar vasıtasıyla iso biçimindeki dosyadan direk olarak boş bir DVD diske yakma / yazma işlemidir. Böylelikle, orijinal DVD medya içeriğinin bire bir karşılığı olan kendinize ait yeni bir DVD medya diskine sahip olabilirsiniz.